7 Październik 2023 15:00

od dziewiętnastowiecznych po międzywojenne, od klasycyzmu i eklektyzmu po modernizm.

Pokażemy przemiany funkcji i formy kamienicy w czasie, zobaczymy kamienice typowe z mieszkaniami o różnych standardach i kamienice robotnicze z tanimi mieszkaniami o niskim standardzie.  Obejrzymy kamienice dobrze i źle wyremontowane oraz zupełnie nieodnowione. Zobaczymy, jak oraz dlaczego magazyny i pomieszczenia fabryczne przerabiano na mieszkania Na deser uwzględnimy tez modernistyczne i socrealistyczne bloki. Nie pominiemy lokalu przedwojennej filii biblioteki im. Staszica – może nawet uda się zajrzeć do środka.

Uwaga, prawdopodobnie może być też być start o godz. 14, jeśli bibliotece to pasuje (muszę sprawdzić z organizatorami wcześniejszego spaceru). Grafikę podeślę w oddzielnym mailu. Opis jeszcze pewnie doszlifuję.

Kto? Oprowadza Jarek Spacerolog Praski z ekipy przewodnickiej Praska Ferajna
Gdzie? Start ul. Strzelecka 46 (róg ul. Szwedzkiej) – przy wyjściu ze stacji metra M2 Szwedzka – tu trzeba kliknąć, by zobaczyć mapkę.
Kiedy? Sobota, 7 października, godz. 15:00
Jak długo? Spacer potrwa nieco ponad ok. 2½  godziny.

Warsztaty historyczne realizowane w ramach projektu Siedem razy Praga. Wielka i mała historia dzielnicy. – Program Niepodległa- Biuro Niepodległa

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.