28 Kwiecień 2024 00:00

DZIAŁANIA EDUKACYJNO-KULTURALNE
w Bibliotece Publicznej im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy
MAJ 2024

pon.-śr. 12:00-18:00, czw.-pt. 10:00-16:00
„Warszawski Miesiąc Różnorodności” – wystawa
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 59, ul. Radzymińska 50

6,20.05, godz. 11:30
„Opowiedz mi swoją historię” – snujemy praskie opowieści
Czytelnia Naukowa nr X, ul. Skoczylasa 9

6,13,20,27.05., godz. 17:00
„Słowo w akcji”- klub dyskusyjno-pisarski
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 101, ul. Ząbkowska 23/25

7.05., godz. 10:30
„O bibliotece i książkach” – lekcja biblioteczna
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 8, ul. Ząbkowska 23/25

7,14,21,28.05., godz. 16:00-18:00
„To tylko teatr” – golędzinowskie kółko teatralne
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 102/MAL, ul. Jagiellońska 47D

8.05., godz. 10:30
„Czas na komiks!” – warsztaty tworzenia komiksów (Tydzień Bibliotek 2024)
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 8, ul. Ząbkowska 23/25

8.05., godz. 17:00
„Klatka w akcji: film poklatkowy w bibliotece” – pokaz filmu
Biblioteka dla Dorosłych i Młodzieży nr 4, ul. Radzymińska 50

8,15,22,29.05., godz. 12:00-17:00
„Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora”
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 41, ul. Skoczylasa 9

8,15,22,29.05 ., godz. 12:00-17:00
„Potyczki szachowe” – klub szachowy dla początkujących i zaawansowanych
Biblioteka dla Dorosłych i Młodzieży nr 4, ul. Radzymińska 50

8-10.05., godz. 10:00-16:00; 13-15.05., godz. 11:00-16:00;
„Czytanie na dywanie” – wspólne czytanie książek wybranych przez najmłodszych Czytelników
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50, ul. Skoczylasa 9

8-10.05., godz. 16:00-19:00
„Czarodziejska Biblioteka” – spotkania dla najmłodszych Czytelników
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50, ul. Skoczylasa 9

8-15.05., godz. 10:00-16:00
„Detektywi w Bibliotece” – spotkania dla najmłodszych Czytelników
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50, ul. Skoczylasa 9

8-15.05.
„Biblioteka miejsce na czasie” – pokaz filmu z projektu Klatka w Akcji: Film Poklatkowy w Bibliotece” (Tydzień Bibliotek 2024)
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 59, ul. Radzymińska 50

9.05., godz. 10:00
„Wiosenna łąka” – warsztaty plastyczne
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 8, ul. Ząbkowska 23/25

9,16,23. godz.11:00-13:00
„Klub Seniora” – wiosenne spotkania przy kawie
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 102/MAL, ul. Jagiellońska 47D

9,23.05., godz. 15:00
„J-Manga Klub” – młodzieżowa przestrzeń dla fanów kultury japońskiej
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 59, ul. Radzymińska 50

10.05, godz. 17:30
Spotkanie autorskie z Jagną Rolską wokół książki „Śpiew morzycy”
Czytelnia Naukowa nr X, ul. Skoczylasa 9

13-15.05, godz. 9:00-11:00
„KICIA KOCIA w Bibliotece” – zajęcia literacko-plastyczne
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50, ul. Skoczylasa 9

14.05., godz. 12:00-17:00
„Zagraj z nami!” – integracja przy planszówkach – zajęcia edukacyjne (Tydzień Bibliotek 2024)
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 8, ul. Ząbkowska 23/25

14.05., godz. 17:30
„Peru – kraina różnorodności”- spotkanie w klubie podróżniczym „Eskapada”
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 101, ul. Ząbkowska 23/25

15.04., godz. 17:00
„Dyskusyjny Klub Książki” – rozmowa o książce „Biblia jadowitego drzewa” B. Kingsolver
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 41, ul. Skoczylasa 9

16.05, godz. 9:00-11:00
„Dzień z Przyjaciółmi” – zajęcia literacko-plastyczne
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50, ul. Skoczylasa 9

20-24.05. ppn-śr godz.12:00-18:00, czw-pt godz. 10:00-16:00
„Czytaj i baw się: Między kwiatami i ulami – Tydzień Pszczół, Owadów i Roślin”
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 59, ul. Radzymińska 50

21.05., godz. 10:30
„Kosmiczna przygoda” – warsztaty plastyczne (Światowy Dzień Kosmosu 2024)
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 8, ul. Ząbkowska 23/25

21.05., godz. 16:45-18:00
„Przy kawie o książkach” spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Biblioteka dla Dorosłych i Młodzieży nr 4, ul. Radzymińska 50

21,23.05, godz. 9:00-11:00
„Muminek i księżycowa przygoda”- zajęcia literacko-plastyczne
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50, ul. Skoczylasa 9

23.05., godz. 10:30
„Dzieci świata” – zajęcia literacko-plastyczne (Miesiąc Różnorodności 2024)
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 8, ul. Ząbkowska 23/25

24.05, godz. 17:00-18:00
„Dzień Matki”- warsztaty plastyczne
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50, ul. Skoczylasa 9

27.05. godz. 10:45, 28-29.05., godz. 10:30
„Czytanie i tworzenie w Bibliotece – spotkanie z Księżniczką Biblianą” – zajęcia literacko-plastyczne
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 59, ul. Radzymińska 50

29.05., godz. 16:00-18:00
„W głowie się nie mieści – MIŁOŚĆ” – gra i rozmowy o emocjach
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 102/MAL, ul. Jagiellońska 47D

Zapraszamy!