23 Kwiecień 2021 to 25 Kwiecień 2021

Biblioteka Publiczna im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy serdecznie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym do odbioru wyprawek czytelniczych w ramach realizowanego projektu “Mała książka – wielki człowiek”.

Projekt  realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Skoczylasa 9, ul. Ząbkowskiej 23/25, u. Radzymińskiej 50 i Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży przy ul. Strzeleckiej 21/25 i Jagiellońskiej 47 E otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę (zwierzątko), a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa – Bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Biblioteki biorące udział w akcji:

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 8, ul. Ząbkowska 23/25

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50, ul. Skoczylasa 9

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 59, ul. Radzymińska 50

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 6, ul. Strzelecka 21/25

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 102, ul. Jagiellońska 47 E

Udział w akcji jest bezpłatny.