Inspektor Tom Douglas powraca w wielkim tylu w kolejnym thrillerze psychologicznym brytyjskiej autorki Rachel Abbott. Poznajemy historię kobiety, której życie jest szczęśliwe i poukładane. Wszystko jest jednak do czasu…..

Pewnego dnia rozlega się pukanie do drzwi, które zwiastuje kres szczęścia w życiu kobiety. Ash, jej ukochany mężczyzna zostaje aresztowany przez policję. To jednak nie koniec, gdyż córeczka Millie została jej odebrana przez opiekę społeczną. Niebawem okazuje się, że Ash nie został aresztowany, a jej córeczka została porwana. Do akcji wkracza inspektor Douglas, który kierując się przeczuciem i doświadczeniem będzie dążył do poznania prawdy….

Rachel Abbott zadbała o to aby akcja toczyła się dość dynamicznie, co rusz wzniecając w czytelniku uczucie napięcia. Autorka podawała czytelnikowi pewne sugestie którymi mógłby się pokierować aby całkowicie zrozumieć istotę fabuły. Sam moment wprowadzenia w fabułę detektywa Toma, idealnie dopełnił historię, nadając jej jeszcze większego dynamizmu.

.