„Wybryki papryki i inne historie o warzywach” Anny Ficner-Ogonowskiej, to zabawna opowieść o warzywach, zamknięta w krótkich rymowankach, a kolorowe i zabawne ilustracje sprawiają, że dzieci zachwycają się i chcą poznawać kolejne warzywa.   

      Możemy się z nich dowiedzieć, że warzywa mają różne kształty, kolory i formy. Niektóre z nich lubią cieszyć się swoim wzajemnym towarzystwem, jak na przykład marchewka z pietruszką, które ciągle coś sobie szepczą na uszko. Podczas gdy te niezwykłe panie kąpią się w rosole, ziemniaki leżą w ciszy w wygodnych workach, przytulając się do siebie czule. Potem przenosimy się na plażę, gdzie szaleją kolorowe papryki. Niektóre wylegują się na ręcznikach, inne kąpią się w przejrzystej wodzie. Brukselki zachowują się jak w cyrku, a buraki już się nie mogą doczekać, aż ktoś zabierze je do domu.

      Choć mamy tu zabawne historyjki i lekkie rymowanki, to jednocześnie dziecko może się całkiem sporo nauczyć. Poznaje różne rodzaje warzyw, ich wygląd i zwyczaje.

         To książka, dzięki której twoje dziecko już nigdy nie powie, że nie lubi warzyw!

Marzę, by Wybryki papryki…uprzyjemniały wspólne chwile dzieci z rodzicami. Pomagały tłumaczyć świat. Łączyły zabawę z nauką. Budziły dziecięcą ciekawość, nie tylko jeśli chodzi o nowe smaki.” 

                                                                                       Anna Ficner-Ogonowska