Opis książki

Bohaterką powieści jest Natalia, żona Wiktora, mama nastoletniej Julki.
Natalia nie czuje się spełniona w życiu – zajmuje się domem i myśli o sobie z pogardą „kura domowa”. Nie jest szczęśliwa w małżeństwie, ma wrażenie, że popadli z mężem w rutynę. Marzy o ideale mężczyzny i pewnego dnia wydaje się, że go spotyka. Nieznajomy wydaje się być właśnie ucieleśnieniem jej marzeń. Jednak okazuje się, że nic nie jest takie, jak myślała. Wtedy Natalia zmienia nastawienie do życia i odzyskuje pewność siebie. Znajduje pracę i wszystko zaczyna układać się po jej myśli. Niestety, spotyka ją rodzinna tragedia.
Czy będzie umiała poradzić sobie z bólem i stawić czoło faktom, które niespodziewanie wyszły na jaw? Czy będzie potrafiła przebaczyć?

O autorce

Gabriela Gargaś to polska pisarka, autorka powieści obyczajowych, która podkreśla, że jest wielką optymistką, a także marzycielką. Ma usposobienie indywidualistki, która chadza własnymi ścieżkami. Jej życiowe motto brzmi „Sztuką życia jest umieć cieszyć się małym szczęściem”.

Rozpoczęła pisać, gdy miała zbyt dużo czasu, bo była na zwolnieniu lekarskim. Mieszkała wówczas w Szkocji wraz z mężem i dzieckiem.

Gabriela Gargaś najczęściej pisze o kobietach. Podejmuje temat uczuć, emocji, a także związków. W swoich książkach skłania do refleksji nad konsekwencjami romansów. 

Po książki Gabrieli Gargaś chętnie sięgają czytelniczki w bardzo różnym wieku. Pisarka uwielbia je zaskakiwać niestandardowymi rozwiązaniami fabularnymi.