Opis książki:

Nadeszło lato a mieszkańcy miasteczka są przekonani, że w końcu będzie spokojnie. Czy rzeczywiście tak będzie?

Jurek i jego banda przyjaciół rozpoczęli letnie półkolonie w tutejszej restauracji o nazwie Gwiazdy Morza. W śród smakowitości i zapachów unoszących się na jej terenie banda  zaczyna odkrywać pewną tajemnicę. Kim tak naprawdę jest nowa właścicielka lokalu, przybywająca nagle do miasteczka? Oprócz tego Jurek ze swoją bandą przyjaciół mają za zadanie w okresie letnim przygotować pracę domową. Muszą dowiedzieć się czegoś więcej na temat swojej bliskiej rodziny i przodków. Czy będzie wiązał się z tym jakiś sekret? Przekonajcie się sami co tym razem się wydarzy w tej pełnej przygód książce, gdzie Banda przyjaciół z Burej po raz kolejny weźmie śledztwo w swoje ręce.

O książce:

Banda z Burej „Tajemnica gwiazdy morza” to czwarty tom cyklu serii powieści detektywistycznych dla dzieci. Ta pełna przygód, tajemnic i różnego rodzaju zagadek książka da możliwość wzięcia udziału w ciekawych i pełnych emocji śledztwach.

O autorze:

Magdalena Witkiewicz – polska pisarka książek dla dzieci i dorosłych. Jej książki są wielokrotnie nagradzane i nominowane do wielu prestiżowych nagród literackich.