Amelia, Róża i Klara Terechowiczówny to trzy siostry mieszkające w małym dworku na wschodzie Polski. Niestety tragiczne w skutkach losy I wojny światowej, dosięgły także tę, wcześniej bogatą rodzinę. Ojciec, jako głowa rodu zaciągnął się do wojska, zostawiając tym samym na pastwę losu żonę i córki. Kobiety zostają całkowicie same, bez żadnej męskiej opieki i skazane na samodzielność, próbują jakoś przeżyć. Damy, nauczone życia pełnego wygód, dworskich przyjemności i pomocy służby, mierzą się z trudami wojny oraz własną tożsamością. Każda z poznanych sióstr jest inna, każda ma pragnienia, ale też popełnia błędy.

„Rzeki płyną, jak chcą” to historia rodziny, a szczególnie czterech kobiet postawionych w obliczu wojny i jej, jakże tragicznych konsekwencji. Ukazuje historię Polski na tle rozterek miłosnych młodych panien, tradycje narodowe, patriotyzm, politykę. To powieść o rodzinnych relacjach, pierwszych miłościach i zauroczeniach oraz szukaniu własnej drogi i powołania.

Jeśli uwielbiacie sagi rodzinne w stylu”Małych kobietek” oraz obyczajowe powieści historyczne ta książka Was zachwyci. Serdecznie polecamy!