Opowieści o nadziei to zbiór autorefleksji pisarki i jej przemyśleń w kontekście wyznań Ocalonych – osób, które przeżyły Auschwitz. Autorka stała się wierną powierniczką sekretów z życia, znanego już Lale’a Sokołowa „Tatuażysty z Auschwitz”. Stał się on jej przewodnikiem po historii jego życia i mentorem w kształceniu umiejętności słuchania. ich rozmowy, budowanie wzajemnego zaufania oraz przyjaźń wybijają się na plan pierwszy.

 Autorka opisuje także swoje dzieciństwo, w tym rozmowy z dziadkiem, który uwielbiał opowiadać przeróżne opowiastki, a także który był dla samej Heather dużym autorytetem. W książce pojawia się także wątek nikłej i trudnej relacji z matką, powody ucieczki z domu oraz codzienne życie w małej wsi w Nowej Zelandii, gdzie mieszkała z rodziną.

Autorka “Tatuażysty z Auschwitz” i “Podróż Cilki” w swojej książce opisuje także jak doszło do napisania tych książek. Jak wieloletnia praca w szpitalu jako pracownicy socjalnej szpitala nauczyła ją wspierać, pocieszać i podtrzymywać na duchu tysiące pacjentów i ich rodzin.

Czytając tę książkę można nauczyć się prawdziwego słuchania. To ważna życiowa lekcja. Piękna i poruszająca książka. Zmuszająca do zagłębienia się w siebie i refleksji. Osoby które czytały już poprzednie prace autorki, będą zachwycone także i tą pozycją, ukazującą jej pracę niejako zza kulis. Jeśli chcecie ponownie spotkać się z Lalem Sokołowem, to koniecznie sięgnijcie po nową książkę Heather Morris.