Wszystko w tej książce jest wyjątkowe: treść, ilustracje i samo wydanie!

W pewnym mieście mieszkał słoń. Miał małe mieszkanko w kamienicy, z którego co rano wychodził do pracy w biurze. Byłby z pewnością bardzo szczęśliwy, gdyby nie jedna poważna sprawa, słoń zdawał się być… niewidzialny! Nikt go nie dostrzegał i czuł się samotny. Pewnego dnia słoń wybrał się do zoo, gdzie spotkał płaczącą Słonicę, która nie chciała mieszkać w zoo i być wystawiana na komentarze ludzi. Słoń pomalował się żółtą farbą, aby Słonica mogła go dojrzeć. Zwierzęta postanowiły zamienić się rolami. Z początku Słoń był zachwycony, ale później przestało mu się podobać w zoo, a gdy deszcz zmył z niego farbę postanowił wrócić do domu. Słonie zamieszkały razem. Pewnego dnia urodziła się im córeczka, która była ich największym skarbem, ale na ulicy wytykano ją palcami, wyśmiewano, obrażano. Wszystko zmieniło się pewnego dnia, gdy na drodze małej Słoniczki stanęła pewna dziewczynka!

Bajka porusza problem odrzucenia przez rówieśników, ze względu na inny wygląd, czy chorobę. Udowadnia, że warto patrzeć na innych sercem, a nie oceniać ich po wyglądzie zewnętrznym.

Ogromnym walorem tej bajki są pełne delikatności i subtelne ilustracje Agi Gaj  – krakowskiej artystki i rękodzielniczka, nadające jej baśniowego klimatu.

Książka jest szyta białą nicią, okładka jest błyszcząca z selektywnym zadrukiem matowym. Papier pochodzi z recyklingu oraz świeżych drzew, pilnowanych przez FSC®. To wyjątkowa książka, o wyjątkowych bohaterach. Czytajcie z dziećmi, rozmawiajcie, pokazujcie, że życie jest piękne, bez względu na to jak wyglądamy.