Lata 30. Zakopane. Jadwiga Walkiewicz- matka dwójki dzieci i trzeciego nienarodzonego,  porzucona przez męża bankruta, próbuje w stolicy Tatr budować swoje życie od nowa. Łatwo nie będzie, bo kobieta w tamtym okresie uznawana była tylko jako ozdoba u boku męża. Nasza bohaterka musi zmierzyć się z życiem wbrew konwenansom. Postanawia wykorzystać swoją wiedzę medyczną, by pomagać pacjentom, oferując im profesjonalne masaże. Z czasem na jej drodze staną mężczyźni, dzięki którym zapomni o swoim mężu bankrucie. Spotyka wiele znakomitych postaci. Witkacy i Makuszyński spacerują Krupówkami, a do jej gabinetu wstępuje Zofia Nałkowska.
Czy Jadwiga zawalczy o swoje prawa i odnajdzie miłość w górach?
Jak potoczą się dalsze losy bohaterki?

„Miłość w Zakopanem” to historia kobiety wciśniętej w ramy konwenansów dotąd przykładnej żony, matki, gospodyni domowej, która pod wpływem nowych wyzwań staje się silną, niezależna kobieta, która odkrywa w sobie swoje nowe” ja”, które daje jej siłę do walki ze stereotypami.

Autorce udało się odtworzyć klimat i atmosferę epoki, dobrze pokazać realia historyczne, a w to wszystko wpleść zajmującą fabułę. Dajcie się porwać niesamowitej, dającej nadzieję lekturze. Serdecznie polecamy!