Polecana przez czytelników

Powieść „Kwiat kalafiora” to jedna z wielu powieści Małgorzaty Musierowicz, poświęcona różnorodnym przeżyciom nastolatków.
Utwór prezentuje sześcioosobową rodzinę Borejków, mieszkającą w Poznaniu w latach 70-tych dwudziestego wieku. Ojciec rodziny jest znawcą starożytności, a matka jest drobną miłą osobą zajmującą się wychowaniem czterech córek. Są dobrą rodziną, kochają się, wspierają, rozmawiają o wszystkim. Autorka prezentuje wiele zabawnych sytuacji związanych z życiem szkolnym, kolegami i koleżankami i sąsiadami. Powieść ukazuje, jak dziewczynki muszą sobie radzić podczas choroby matki i zajmować się również domem. Powieść kończy się dobrze dla całej rodziny, a Gabrysia przekonuje się, że może być nazwana kalafiorem skoro on pięknie kwitnie i jest zdrowy.
Powieść jest bardzo ciekawa. Akcja toczy się szybko i trzyma w napięciu. Książkę czyta się z dużym zainteresowaniem. Szczególnie podobało mi się zachowanie wszystkich członków rodziny. Cała rodzina Borejków była lubiana i może być przykładem dla innych, ponieważ panował tam wzajemny szacunek, życzliwość i zrozumienie.