Zofia Lorentz, historyk sztuki traci pracę w muzeum. Gdy Bogdan Smuga proponuje jej odnalezienie zbiorów Czerskiego, w których jak twierdzi kryje się prawdziwy skarb, kobieta nie zastanawia się zbyt długo i przyjmuje zadanie. Tym bardziej, że kwestia ceny za to zlecenie nie ma żadnego znaczenia.
Tak zaczyna się jej niezwykła przygoda…

Miłoszewski nie pisze zwyczajnych kryminałów. Jego najnowsza powieść stanowi interesujący miks gatunkowy powieści przygodowej i thrillera. Nie zawsze najważniejsza jest w nich część zagadki, tajemnicy a równie ważna w jego prozie jest warstwa obyczajowa, która pozwala komentować pewne sprawy, otaczający nas świat. Dzięki temu wierzymy w opisanych bohaterów i ich poczynania.

Pozycja obowiązkowa dla fanów Miłoszewskiego, ale nie tylko! Warto sięgnąć – to autor o nienagannym stylu i fantastycznych pomysłach, “Kwestia ceny” trzyma poziom trylogii o prokuratorze Szackim.

Wartka akcja, interesujący bohaterowie i wielowątkowa fabuła, czego chcieć więcej od dobrego kryminału?  Idealna książka na letnie odprężenie.