Królowa szwedzkiego kryminału tym razem serwuje nam dwa, niezależne opowiadania.

Pierwsze z nich opowiada o grupce nastolatków spędzających wspólnie Noc Sylwestrową. Są młodzi, piękni i bogaci, ale czy szczęśliwi? Podczas picia alkoholu i gry w Monopol na jaw wychodzą dramatyczne wspomnienia. W większości są związane z ich rodzicami, którzy bawią się w domu obok. Jak ta noc się dla nich skończy?

Drugie opowiada historię trzech kobiet. Każda ma trudne życie, jest w innym położeniu, wieku i statusie materialnym. Pierwsza jest młodą matką zdradzaną przez partnera, druga to dziewczyna z Rosji, którą mąż traktuje jak zabawkę, ostatnia to matka dorosłych bliźniaków, chora na raka, bita przez męża. Łączy je jedno. Ich drugie połówki zasługują na zemstę.

Läckberg w dwóch krótkich formach literackich porusza trudny temat wymierzania sprawiedliwości na własną rękę, zemsty, ale i bólu, który pcha do złego. Opisuje na jaskrawych przykładach do czego jesteśmy zdolni, gdy nie widzimy wyjścia z sytuacji.

Polecamy tę lekturę fanom Camilla Läckberg, by zobaczyć jej twórczość w nieco innej odsłonie oraz poznać ciekawe kobiece bohaterki i historie.