“Dziewczyna z Paryża” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami i wzruszająca historia o dzielnych paryżankach walczących w ruchu oporu podczas II wojny światowej.

Sytuację Paryża w latach 1939-1944 widzimy oczami dwóch kobiet Lili i Sandrin. Lili jest krawcową z ogromnym talentem. Podczas wojny traci pracę w domu mody Chanel, a jej ukochany Rene wyjeżdża. By przeżyć musi szyć suknie dla kochanek i żon niemieckich żołnierzy. Sandrin z kolei zostaje rozdzielona ze swoim mężem Christianem. By utrzymać synka i rodzinę pracuje w domu sztuki. Kataloguje dzieła sztuki, które są kradzione żydowskim rodzinom. Obie kobiety potajemnie działają w ruchu oporu. Jak losy tych kobiet się połączą? Czy odnajdą miłość i spokój?

Wzruszająca opowieść o mądrych, pięknych, nieustraszonych kobietach, które pozostały wierne swoim ideałom. To poruszająca powieść pełna emocji, niebezpieczeństwa, akcji, odwagi i tęsknoty. To historia o trudnej lecz prawdziwej miłości w czasach wojny.  To również skłaniająca do refleksji powieść o nadziei i wierze w lepsze jutro. Polecamy!