Została wznowiona druga część przygód o Gruffalo. Mało tego! Wydawnictwo Tekturka zapowiedziało, że dotychczas książka znana jako ,,Mały Gruffalo”, otrzyma teraz nowy tytuł, a Michał Rusinek przetłumaczy ją ponownie, uwzględniając pomysły czytelników oraz rodziców!

Jaka jest najważniejsza różnica pomiędzy tym wydaniem, a poprzednimi? Zachowano płeć odpowiadającą oryginałowi i dziecko Gruffalo zostało………… dziewczynką! 

Gruffalo mając córkę, stanowczo przestrzegł ją przed samotnymi spacerami po lesie z obawy, że mogłaby ona spotkać właśnie Ogromną Złą Mychę. Główna bohaterka tej obrazkowej książki nie posłuchała jednak taty i udała się na samotny, wieczorny spacer. Podejrzewała nawet, że cała ta opowieść o Ogromnej Złej Myszce nie jest prawdziwa. Za każdym razem jednak, kiedy dostrzegała coś, co mogło przypominać jej potwora z opowieści taty, drżała ze strachu! Mysz z kolei znowu udowodniła, że sprytem i inteligencją może znacznie więcej zdziałać, niż użyciem ostrych pazurów i strasznego wyglądu.

 Podobnie jak w pierwszej części tekst jest wierszowany, bardzo melodyjny i łatwo wpadający w ucho.

Autorzy ,,Dziecka Gruffalo” po raz kolejny postanowili dowieść, że nasz strach przybiera czasami nietypowe kształty! Możemy obawiać się postury, albo wyjątkowej przebiegłości przeciwnika. Zdecydowanie nie powinniśmy wybierać się samotnie do lasu (oczywiście, jeżeli jesteśmy dziećmi) i dobrze wyjdziemy na tym, jeśli będziemy słuchać rodziców (szczególnie, jeżeli jesteśmy dziećmi!).  

Jeżeli polubiliście część pierwszą, nie wahajcie się ani chwili i sięgnijcie po drugą.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwo-tekturka.pl/kategorie-wiekowe/40-dziecko-gruffalo-9788395110573.html

 Opracowano na podstawie: bajkochlonka.pl

Poleca Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50.