„Dom marionetek” autorstwa Nataszy Sochy to poruszająca i pełna tajemnic rodzinnych książka, która pokazuje, że każdy z nas w pewnych sytuacjach jest tak naprawdę jak małe bezbronne dziecko.

Główna bohaterka Joanna chce za wszelką cenę odmienić swoje dotychczasowe życie, po rozstaniu z partnerem, który ją zdradzał. Podejmuje się opieki nad małą dziewczynką w pięknej rezydencji otoczonej ogrodem. Gospodarzem jest przystojny i czarujący prawnik Leon, sprawiający wrażenie bardzo miłego i ciepłego człowieka.

 Joanna jest nim oczarowana. Jednak w krótkim czasie z jej obserwacji wynika, że w tej rodzinie dzieje się coś dziwnego. Żona pana domu Magdalena, oraz mieszkająca z nimi pod jednym dachem jego matka i siostra nigdy nie jedzą wspólnie kolacji. Zadziwiające jest również to, że żona żyjąca w luksusie, która ma wszystko i niczego nie powinno jej brakować nie jest radosną osobą i rzadko widać uśmiech na jej twarzy. Matka nie spotyka się ze swoimi znajomymi a siostra boi się na samą myśl o opiekuńczości jej brata. Czy Leon jest tak naprawdę troskliwym mężem, bratem i ojcem na jakiego wygląda? Co tak naprawdę dzieje się w tym domu? Przekonacie się o tym sięgając po tę urzekającą, pełną zaskoczenia powieść.