“Córka z Włoch” jest pierwszym tomem z cyklu “Utracone córki” zaplanowanego na osiem części.  Historia rozpoczyna się w londyńskiej kancelarii prawnej. To tam spotykają się kobiety, które przybyły na wezwanie prawnika. Każda z tych nich otrzymuje pudełko z pamiątkami po swoich przodkach.

“Córka z Włoch” to saga rodzinna prowadzona w dwóch planach czasowych. Współczesność i retrospekcje z przeszłości, z lat trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku, wzajemnie się przenikają i uzupełniają, tworząc intrygującą historię z bohaterkami kobiecymi. Bohaterką pierwszego tomu jest  Lily, pasjonatka win, zgłębiająca tajniki wyrobu tego trunku we włoskiej winnicy,  drugą istotną dla tej powieści postacią jest Estee. Dzięki tej bohaterce przenosimy się w przeszłość, śledząc z zapartym tchem, a często i wzruszeniem je niełatwe losy i zagmatwaną historię miłości.

To przyjemnie i barwnie podana historia, wypełniona pogodnym włoskim klimatem, niosąca nadzieję i radość. Lekka a zarazem pouczająca historia. Jeśli więc lubicie sagi rodzinne z sekretami z przeszłości- polecamy! To idealna powieść na wiosnę. Kolejny tom cyklu już latem.