Usłyszysz Pragę i jej historię na spacerze połączonym z warsztatami muzycznymi !

24 września 2023 r. o  godz. 11.00 spotkamy się przed wejściem głównym do Biblioteki Publicznej im. ks. Twardowskiego przy ul. Skoczylasa 9 w Warszawie i ruszamy razem na spacer z muzyką w tle.

Tu powstało Miasto ! Opowieść o tym co Praga ma wspólnego z Italią, gdzie szukać praskiego ratusza, a gdzie można spotkać ducha rycerza z Potopu. Jaki król zasłużył się Pradze i dlaczego na Pradze nie lubimy Napoleona. Dowiemy się również co łączyło ulicę 11 listopada z wojskiem ? 

Spacer prowadzi Agnieszka Wojcierowska – animatorka kultury, która specjalizuje się w tematyce lokalnego dziedzictwa kulturowego. Organizowała gry i wydarzenia o tematyce historycznej, a od kilku lat prowadzi spacery tematyczne. Ukończyła kurs Przewodnika Miejskiego PTTK.


Trasa spacerowa prowadzi ulicą Ratuszową i 11 listopada do klubu Skład Butelek, gdzie spotkamy się z prażaninem i muzykiem  Hipolitem Woźniakiem. Kompozytor wraz z żoną Magdaleną opowiedzą nam swoje praskie historie. Następnie rozpoczniemy muzyczne warsztaty połączone z prezentacją instrumentów, na których gra artysta. 

Hipolit Woźniak – związany jest z Pragą-Północ od pierwszego roku życia. Dzieciństwo i młodość spędził na ulicy Stalowej, a rodzinnie i artystycznie związał się od kilkunastu lat z praskim Składem Butelek – klubem i miejscem muzycznych spotkań, który działa na Pradze Północ już od 18 lat.

Spacer jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury. Kultura-Interwencje. Edycja.2023

Czas spaceru w połączeniu z warsztatami ok. 2,5 h.