Urodził się 1 czerwca 1915 roku w Warszawie. W 1927 rozpoczął naukę w Gimnazjum im. Tadeusza Czackiego, w klasie matematyczno-przyrodniczej. Debiutował w 1933 na łamach międzyszkolnego pisma „Kuźnia Młodych”,  w którym prowadził „Poradnik literacki” oraz publikował wiersze i nowele. Pierwszym tomikiem poety był „Powrót Andersena”.


W 1935 rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. W 1939 otrzymał absolutorium, jednak egzamin magisterski zdał dopiero w roku 1948 będąc klerykiem.

 

Święcenia kapłańskie przyjął 4 lipca 1948 roku, oddelegowany na parafię w Żbikowie, był też katechetą w tamtejszej Państwowej Szkole Specjalnej. Nawiązuje współpracę z Tygodnikiem Powszechnym, w którym publikuje wiersze. W 1952 powrócił do Warszawy, zostaje wikarym w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, a następnie w parafiach Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie i Wszystkich Świętych przy placu Grzybowskim. W 1959 roku zostaje został rektorem przy klasztorze Panien Wizytek na Krakowskim Przedmieściu, gdzie posługę kapłańską sprawował do końca życia. Zmarł 18 stycznia 2006 roku, został pochowany – decyzją prymasa Polski – w nowo budowanej Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.