Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy i sympatycy Biblioteki

Głosujemy na Bibliotekę jutra!

Dziś to od Was zależy, czy Biblioteka na Pradze będzie się rozwijać i poszerzać swoją ofertę. To Wy możecie sprawić, że do naszych filii trafi przede wszystkim wiele ciekawych nowości wydawniczych, nowy sprzęt i wyposażenie a oferta kulturalna będzie wzbogacona o dodatkowe spotkania i warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko dzięki projektom zgłoszonym w Budżecie Obywatelskim Warszawa 2022

Głosować można na dwa sposoby: 

elektronicznie przez Internet  app.twojbudzet.um.warszawa.pl

albo papierowo w urzędzie dzielnicy.

Każdy może wybrać maksymalnie 15 projektów dzielnicowych w jednej, wybranej dzielnicy oraz maksymalnie 10 projektów ogólnomiejskich.

Projekty związane z Biblioteką:

1. Jestem eko” – nie kupuję, wypożyczam z biblioteki – zakup nowości wydawniczych

Ideą projektu jest promowanie czytelnictwa oraz pogłębianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska poprzez zmianę nawyków konsumpcyjnych – nie kupuj wypożyczaj z biblioteki. Projekt ma na celu poszerzenie oferty zbiorów bibliotecznych w dzielnicy Praga-Północ. Projekt realizowany na zasadzie partycypacji. Użytkownicy Biblioteki mają wpływ na kształtowanie księgozbioru poprzez sugerowanie zakupu tytułów książek.

21. Wyposażenie biblioteki przy Inżynierskiej

Zakup nowych ergonomicznych regałów na książki znajdujące się w Wypożyczalni dla dorosłych i młodzieży nr 56, przy ulicy Inżynierskiej 10. Nowe, funkcjonalne regały i dodatkowe wyposażenie sprawią, że mieszkańcy będą mieli ułatwiony dostęp do atrakcyjnej oferty książkowej.

44. Zdrowe powietrze – oczyszczacze powietrza do praskich bibliotek

Projekt ma na celu zakup oczyszczaczy powietrza do Praskich Bibliotek. Na początek do 4 lokalizacji – wypożyczalnie przy ul. Jagiellońskiej, Radzymińskiej (2 sztuki) oraz Skoczylasa. Książki muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach, jednocześnie dbając o komfort i bezpieczeństwo czytelników, warto zainwestować w oczyszczacze powietrza w samych bibliotekach.

59. Biblioteka przy Szanajcy w nowej odsłonie

Projekt ma na celu wymianę zniszczonych mebli w Wypożyczalni nr 136 przy Szanajcy i unowocześnienie biblioteki.

68. Coolturalna Praga -spotkajmy się w bibliotece

Projekt ma za zadanie wzbogacenie oferty edukacyjno-kulturalnej praskich bibliotek i aktywizację lokalnej społeczności. Zapewni mieszkańcom bezpłatny udziału w wydarzeniach kulturalnych: spotkaniach autorskich, przedstawieniach teatralnych, koncertach, potańcówkach literackich, warsztatach plastycznych i lokalnych piknikach tematycznych. Spotkania będą miały charakter otwarty dla wszystkich mieszkańców i użytkowników bibliotek.

70. Książkomat – wypożycz, zwróć książkę 24/7

Projekt polega na zainstalowaniu na Skwerze Żurowskiego, KSIĄŻKOMATU o pojemności 18 skrytek – nowoczesnego urządzenia na wzór paczkomatów, które umożliwi czytelnikom w wygodny i szybki sposób wypożyczenie lub zwrot książek 24/7 – niezależnie od pory dnia i nocy oraz godzin otwarcia biblioteki.