Czy Lem wolał czytywać powieści Fiodora Dostojewskiego, czy może Bolesława Prusa? Co inspirującego odnajdywał w dramatach Karela Čapka? Czyją poezję cenił? Które wątki z twórczości Herberta George’a Wellsa odnajdziemy w powieściach Lema? I wreszcie: dlaczego warto wracać do klasyki literatury? Wokół tych pytań będzie krążyć najbliższe spotkanie online, współorganizowane przez bibliotekę internetową Wolne Lektury i Nowy Teatr w Warszawie przy wsparciu Fundacji PFR.

Spotkanie “Stanisław Lem i literatura” odbędzie się 11 maja 2021 r. o godz. 19.00, online na facebooku Nowego Teatru i kanale YouTube Wolne Lektury. Tego dnia w Wolnych Lekturach pojawi się nowa kolekcja utworów poświęcona literaturze, którą inspirował się Stanisław Lem. Znajdą się tam tacy autorzy jak Stefan Grabiński, Fiodor Dostojewski czy Herbert George Wells. O Lemie i jego liteaturze opowiedzą Wojciech Orliński i Piotr Paziński, a spotkanie poprowadzi Jarosław Lipszyc.

11 maja 2021 r. poszczególne utwory z kolekcji pojawią się w tym miejscu. Dzięki współpracy z Nowym Teatrem w Warszawie część audiobooków przeczytają aktorzy Teatru, m.in. Bartosz Bielenia, Jaśmin Polak i Krzysztof Zarzecki.

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia tutaj.

Projekt współfinansuje Fundacja PFR i Nowy Teatr w Warszawie.