Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 136 przy ul. Szanajcy 14 została laureatem w konkursie dla bibliotek „Harde na półce” https://hardenapolce.se.pl/

Wydawnictwo Harde zaprosiło biblioteki z całego kraju do udziału w konkursie. Należało przesłać zdjęcie książki Wydawnictwa Harde na półce w bibliotece oraz napisać krótką informację, którą książkę i dlaczego  najbardziej  kochają czytelnicy.

Komisja konkursowa wybrała trzech laureatów, wśród których jest nasza Biblioteka. W nagrodę otrzymamy po dwa egzemplarze wszystkich nowości wydawanych do końca 2021 roku.

Informacja Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzież nr 136: Wiele książek z gatunku literatury faktu jest ciekawych i chętnie wybieranych przez czytelników, ale mało która jest tak poruszająca i szokująca jak pozycja „Byłam dziewczyną mafii” Janusza Szostaka. Autor przedstawił w niej historię Anny, byłej Miss, która opowiada o swoich przeżyciach i karierze w modelingu i wyborach na Miss. Dziewczyna chce w ten sposób przestrzec inne kobiety przed zagrożeniami, jakie mogą pojawiać się w świecie modelingu.

Anna wzięła udział w regionalnych wyborach Miss w wieku 17 lat. Nie spodziewała się wtedy, że ten świat rządzi się swoimi sprawami, że żeby w nim zaistnieć dziewczyny są zmuszane do robienia różnych rzeczy np. są faszerowane narkotykami i wykorzystywane jako kobiety do towarzystwa. Dziewczynom obiecywano wiele rzeczy, jednak były to obietnice bez pokrycia. Anna nie była tak ufna, ale miała słabość do złych mężczyzn. Życie w luksusie u boku różnych gangsterów wydawało się łatwe i przyjemne, jednak to tylko pozory…

Książka jest dobrze napisana, zdecydowanie warta przeczytania, zwłaszcza dla nastolatek i rodziców nastolatek, choćby po to, żeby mieć świadomość, jakie pułapki mogą czyhać na naiwne dziewczyny, które chcą za wszelką cenę zaistnieć w świecie mody.

Czytelnicy bardzo lubią czytać okropne, szokujące historie, szczególnie takie, które ich nie dotyczą. Zawsze, kiedy do nas przychodzili, pytali: „ Proszę Pani, jest coś o gangsterach? Ja tak bardzo lubię czytać takie rzeczy, gdzie w grę wchodzi kasa, pistolety, krew i to wszystko jest takie tajemnicze”

Ciekawość, chęć poznania życia innych, patrzenia jakby z góry, bez strachu i obawy, że ich to dosięgnie, to główne powody dla których sięgają po tego typu lektury. Czytelnicy naszej Biblioteki zapewne z tego powodu tak często wypożyczali książkę „Byłam dziewczyną mafii” Janusza Szostaka.