Z okazji dnia mężczyzny przypadającego w Polsce 10 marca prezentujemy tytuły i autorów cieszących się największą popularnością wśród naszych panów.

Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy niesłabnącą popularnością cieszył się wydany już w 2019 roku thriller Harlana Cobena „O krok za daleko” (62 wypożyczenia).

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4912584/o-krok-za-daleko

Na drugim miejscu znajdziemy „Zgodnie z planem” Lee Childa. Książka ta jest 24 kryminałem opisującym losy Jacka Reachera postać graną przez Toma Cruisa w popularnych ekranizacjach.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4906922/zgodnie-z-planem

Ostatnie miejsce podium zajął polski autor Max Czornyj kryminałem „Grób” (46 wypożyczeń) stanowiącym drugi tom cyklu z Lizą Langer i Orestem Rembertem.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4912404/grob

O jedno wypożyczenie mnie ma nowy thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza „Wyrwa” (45 wypożyczeń).

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4944593/wyrwa

Piąte miejsce zajęła 15 powieść z historycznego cyklu Wilbura Smitha pod tytułem „Łzy wojny” (35 wypożyczeń). Autor pochodzi z Afryki Południowej i w swojej pisanej od trzech dekad sadze rodu Courteneyów przedstawia losy swojego kraju od początku białego osadnictwa po czasy współczesne.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4911906/lzy-wojny

Najbardziej popularnym autorem wśród męskiej części naszych czytelników jest Remigiusz Mróz. Jego książki pożyczono w zeszłym roku ponad pół tysiąca razy.

https://lubimyczytac.pl/autor/82094/remigiusz-mroz

Dwaj kolejni pod względem popularności autorzy to wspomniani już przy okazji najpoczytniejszych książek Wojciech Chmielarz i Maksymilian Czornyj. Na podstawie powieści Chmielarza „Żmijowisko” powstał serial dla Canal +. Powieści obu autorów wypożyczyło w przeciągu ostatnich 12 miesięcy ponad 200 soób.

https://lubimyczytac.pl/autor/150363/max-czornyj

https://lubimyczytac.pl/autor/75284/wojciech-chmielarz