5 października 2019 r. odbyła się kolejna edycja  ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.  Jak co roku praskie Biblioteki czynnie brały udział w tej akcji.

Rozpoczęliśmy o godz. 15.00 rodzinną grą miejską w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 50 przy ul. Skoczylasa 9. Ponadto w kompleksie przy ul. Skoczylasa 9 można było pograć w gry planszowe, rozwiązać zagadki literackie z wykorzystaniem  szyfru książkowego Ottendorfa, rozwiązać quiz  obrazkowy„Znasz to miejsce?”, ułożyć z książek różne kształty, czy też zagrać w kręgle książkowe.

Niezapomniane chwile przeżyli Czytelnicy podczas spotkania autorskiego z Katarzyną Bereniką-Miszczuk w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 6  przy ul. Strzeleckiej 21/25 – pisarką, której znakiem rozpoznawczym jest nieoczywista mieszanka literackich światów  doprawiona dużą dawką humoru.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 8 przy ul. Ząbkowskiej 23/25 Czytelnikom zaproponowałą konkurs „Jaka to gwara?”  Uczestnicy konkursu  losowali słowa używane potocznie  w różnych regionach naszego kraju i starali się odgadnąć ich znaczenie. Zabawy  i śmiechu było co niemiara.

W bibliotekach przy ul. Radzymiskiej 50 dorośli mogli ”Poflirtować z  markiem Hłaską” a dzieci spędziły  Popołudnie z bohaterami filmu “Ptyś i Bill”.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 56 przy ul. Inżynierskiej 10 zaproponowała domino z książek, quiz literacki, rozgrywki planszowe i  nocne rozmowy między regałami.

Golędzinów…  i Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 102 przy ul. Jagiellońskiej 47 E kolejny raz zamieniła się w gwarne miasteczko. Na początku Golędzinowskie wierszykowanie i Teatr cieni. A potem….lokalną społeczność połączyła wspólna zabawa przy dźwiękach muzyki i karaoke.