26.10.2018 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 102 oraz Miejscu Aktywności Lokalnej „Czerwona Cegła” na Golędzinowie odbyła się zabawa z okazji Święta Dyni. Cała impreza odbyła się z inicjatywy mieszkańców.

Przygotowania do zabawy zaczęły się już kilka dni wcześniej. W ciągu tych kilku dni drzwi wejściowe do biblioteki oraz MAL-a zamieniły się wielką patrzącą na zewnątrz Mumię. Na ścianach pojawiły się małe i duże duszki oraz roześmiane i roztańczone dynie. Z sufitu zwisały pomarańczowe balony. Pod sufitem pojawiła się ogromna niebieska sieć pajęcza z której z góry zerkały niewielkiej wielkości pająki. Nie mogło zabraknąć także olbrzymich pająków, które znajdowały się na ścianie tuż na wprost głównego wejścia do MAL-a. Dodatkową atrakcją były zamontowane lampy hologramowe, które podczas zabawy tanecznej na ścianach wyświetlały m.in. duszki, pająki, dynie. Oczywiście nie mogło zabraknąć głównego bohatera, czyli dyni. Z asystą rodziców dzieci wykonały z nich mniej lub bardziej straszne lampiony, które nadawały wspaniały klimat przez całą zabawę.

Impreza została zaplanowana na godzinę 17. Dzień przed planowaną zabawą zostały wywieszone plakaty z zaproszeniami na Święto Dyni dla mieszkańców Golędzinowa, w sumie zaproszono mieszkańców zamieszkujących dwanaście okolicznych bloków. Mieszkańcy nie zawiedli. Frekwencja była zdumiewająca. Na wspólną zabawę przybyło 160 osób. Jeszcze długo przed planowaną zabawą zbierały się dzieci wraz z rodzicami. Większość dzieci przybyła przebrana w najróżniejsze postaci, tym samym tego wieczoru mogliśmy gościć przeróżne stwory, Minionka czy czarownice. Przybyli goście również wykazali się inicjatywą i przybyli wraz z drobnym poczęstunkiem i napojami.

Na miejscu dla dzieci czekały już wcześniej przygotowane m.in.: konkursy z nagrodami, przeróżne zabawy, kolorowanki, malowanie twarzy zakupionymi do tego specjalnymi farbami oraz zabawa taneczna. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem organizatorów, kadry pracowniczej Wypożyczalni 102, wolontariuszy oraz rodziców. Zabawa zakończyła się tuż przed 20.00