1 października 2018 r. w Czytelni Naukowej Nr X przy ul. Skoczylasa 9 odbyło się spotkanie z Panem Pawłem Elszteinem pt. : „Jaki znak Twój?” Uczestnicząca w spotkaniu młodzież z L Liceum Ogólnokształcącego

Im. Ruy Barbosy poznała historię naszego godła. Dzięki zdjęciom uczniowie mogli prześledzić, jak na przestrzeni dziejów zmieniał się wizerunek Orła Białego, umieszczany w herbach, na chorągwiach, proporcach, sztandarach, pieczęciach, odznakach, mundurach, samolotach oraz budynkach. Pan Paweł Elsztein, jako rodowity prażanin nawiązał do praskiej historii i kilku praskich budynków. Ciekawostką jest fakt, że w górnej części elewacji budynku najstarszej na Pradze szkoły średniej – Liceum im. Władysława IV znajduje się orzeł w koronie, który w nienaruszonym stanie przetrwał lata okupacji hitlerowskiej oraz czasy Polski Ludowej. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „Salon literacki w praskiej bibliotece” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

>

W dniu 28 września  2018 r. Wypożyczalnie nr 6 i 56 zorganizowały spotkanie z pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską. Pani Agnieszka z humorem opowiadała o swojej nieoczywistej drodze zawodowej oraz pasji do pisania, która stała się sposobem na życie. Zdradziła, że celowo uprawia tzw. „płodozmian” na przemian pisząc książki obyczajowe, thrillery czy komedie romantyczne. Lubi też tworzyć sylwetki mrocznych bohaterów z tajemnicą. Autorka podzieliła się z czytelnikami swoimi najbliższymi planami wydawniczymi, także tymi dotyczącymi ekranizacji swoich powieści. Przeczytała także fragment najnowszej książki „Klub niewiernych”, której premiera już  w październiku.  Biblioteka przy ul. Strzeleckiej otrzymała w prezencie autorski egzemplarz tej powieści.

Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze, na koniec każdy mógł otrzymać autograf i zrobić sobie zdjęcie z naszym gościem.

Spotkanie dofinansowane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program „Partnerstwo dla książki” – zadanie „Salon literacki w praskiej bibliotece”.