9 lipca 2018r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 50 zaprosiła dzieci z Akcji „Lato w mieście” i swoich czytelników na spektakl Teatru Wariacja „Dziadek do orzechów”.

Zbliżają się święta i mała Klara przenosi się w magiczną podróż do krainy baśni za sprawą czarodziejskiego prezentu od ojca chrzestnego. Gdy Klara bierze do rąk Dziadka do orzechów cały jej dziecięcy świat się zmienia. Dziadek do orzechów staje się jej obrońcą, przyjacielem.Razem walczą z Mysibabą, królową myszy i pokonują jej zaklęcie.Odczarowany Dziadek do orzechów zabiera jązabiera ją w magiczną podróż do krainy kwiatów, cukierków i lalek. Muzyka Piotra Czajkowskiego nadaje tej historii niepowtarzalną słodycz.

Dziękujemy za obejrzenie spektaklu dzieciom z Akcji Lato w mieście ze Szkoły Podstawowej nr 127 przy ul. Kowieńskiej 12/20X i Szkoły Podstawowej nr 354 przy ul. Otwockiej 3 oraz czytelnikom biblioteki.

„Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.