14 Sierpień 2021

Start 14 sierpnia 2021 r. (sobota) godz. 10.00 – Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 41 ul. Skoczylasa 9.

Gra miejska i zadania będą się odbywały na Pradze Północ w miejscach związanych z historią Bitwy Warszawskiej 1920 r. Uczestnicy będą poruszać się pieszo i komunikacją miejską. Start gry i jej koniec odbywa się w okolicach pl. Hallera, przy ul. Skoczylasa 9 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 41 . Uczestnicy w zadaniach postawionych przed nimi będą musieli wykazać się inwencja, znajomością historii i umiejętnością łączenia faktów.

Fabuła: Akcja rozpoczyna się w bibliotece , gdzie znajduje się Punkt Werbunkowy dla Ochotników. Do punktu zgłaszają się chętni , którzy chcą dołączyć do Armii Ochotniczej. Otrzymują od Pracowników Punktu wyjaśnienie, że aby dołączyć do armii, należy wykonać kilka drobnych zadań i wspomóc Gen. Hallera w jego staraniach pozyskania zaopatrzenia dla jego ochotników.

Na każdym punkcie wskazanym na mapie należy rozwiązać szereg zadań. Po ich wykonaniu i przybyciu na metę wraz z potwierdzeniami zdobytymi na punktach każdy zespół otrzyma pamiątkowy dyplom oraz drobne gadżety.

Gra odbędzie się w ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu edukacyjno-kulturalnego “Praskie historie w wokół” dofinansowanego z Muzeum Historii Polski w warszawie z Programu ” Patriotyzm Jutra”