18 Listopad 2025 17:00

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie podróżnicze, podczas którego przeniesiemy się do Amazonii – jednej z najbardziej tajemniczych i fascynujących krain na świecie.
Naszym przewodnikiem będzie pan Karol Szeplewicz, który odwiedził zarówno peruwiańską, jak i kolumbijską część Amazonii. Opowie o Iquitos – największym mieście położonym w samym środku dżungli, do którego nie prowadzi żadna droga lądowa. To miejsce, w którym zamiast samochodów spotyka się… korki motocyklowe. Następnie zabierze nas w podróż Amazonką do Kolumbii i wyjaśni, dlaczego podczas rejsu tą słynną rzeką wcale nie widać dżungli.
Usłyszymy także o kilku dniach spędzonych w niewielkiej wiosce nad rzeką Amacayacu – o codziennym życiu jej mieszkańców, ich zwyczajach i relacji z otaczającą naturą. Na zakończenie odwiedzimy Leticię, stolicę kolumbijskiej Amazonii, pełną barw, kontrastów i niespodzianek.
Kiedy? – 18 listopada 2025 r.
Godzina? – 17:00
Gdzie? – Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 101 przy ul. Ząbkowskiej 23/25 w Warszawie
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników podróży, przygód oraz opowieści z miejsc, do których nie prowadzą zwykłe drogi.

Wstęp wolny!