Nowa, inna odsłona Magdaleny Witkiewicz, znanej dotąd czytelnikom jako autorka powieści obyczajowych ze szczęśliwym zakończeniem. Tym razem pisarka proponuje czytelnikom thriller psychologiczny o pułapkach cyberprzestrzeni.

„Wizjer” to zaskakująca powieść o naszym teraźniejszym, wirtualnym życiu. Codziennie przeglądamy dziesiątki stron w internecie, zaglądamy do sklepów internetowych, ściągamy kolejne aplikacje, wchodzimy na portale. Wręcz odruchowo potwierdzamy kolejne zgody na przetwarzanie naszych danych osobowych, podajemy adresy, telefony, maile. Po lekturze „Wizjera” spojrzycie na te czynności zupełnie inaczej…

Laura jest samotną matką trzyletniego Mikołaja. Jej rodzice nie żyją, a ona sama może liczyć tylko na pomoc opiekunki do dziecka. Jest analityczką, jej nowa praca polega na prognozowaniu zachowań i potrzeb konsumentów. W jej życiu zaczynają dziać się dziwne, niepokojące rzeczy. Niespodziewanie spada na nią wiadomość, że Jurij, jej kochanek i ojciec Mikołaja popełnił samobójstwo. Czy te niepokojące zdarzenia mają związek z jej pracą? Coś wydaje jej się w tym wszystkim bardzo niepokojące. Zaczyna snuć pewne podejrzenia i szukać prawdy. Prawda zaskakuje i niesie niebezpieczeństwo. Czy jest ktoś, kto tym wszystkim steruje?

Rewelacyjny, mocny, trzymający w napięciu thriller, po lekturze którego zapragniecie zlikwidować konta na facebooku, instagramie i pocztę elektroniczną. Mamy tu rewelacyjną mieszankę gatunkową, która raz wzruszy, raz przerazi, innym razem da do myślenia. Jest zagadka, romans, dramat i finał, jakiego nikt się nie spodziewa. Polecamy!