Nowa powieść autorki bestsellerowej serii „Owoc granatu”.

Europa, początek XX wieku. Na tle wydarzeń historycznych poznajemy losy młodej Ukrainki Aleksandry Szewczenki i Polaka Kazimierza Stawickiego.   Czy mimo wielu różnic, które ich dzielą – pochodzenie, narodowość, doświadczenia i przekonania połączy ich wielka miłość? 

Wkrótce drogi zakochanych się rozejdą. Kto próbuje ich rozdzielić i jak się potoczą losy bohaterów? Czy odnajdą siebie i swoje miejsce na ziemi?

Opowieść o miłości dwojga zupełnie różnych ludzi, których los złączył ze sobą przeplata się z ważnymi historycznymi datami: wybuch I wojny światowej, Rewolucja Październikowa, odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Autorka w sposób barwny i porywający tka wspaniałą opowieść, od której nie sposób się oderwać. Wydarzenia historyczne zostały mocno zarysowane, a prywatne sprawy bohaterów przeplatają się z burzliwymi czasami. Dodatkowo na kartach książki czuć klimat wspaniałego miasta, jakim jest Petersburg.

Niesamowita historia, wspaniały język i styl, wyraziści bohaterowie sprawiają, że nie chce się opuszczać tego literackiego świata. 

Kolejny tom powieści, już w październiku. Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 101 zachęca do lektury!