Autor książki jest dziennikarzem, któremu nieobcy jest sport, głównie piłka nożna, choć nie tylko. Powiedzieć o Nim, że jest chodzącą encyklopedią sportu w stolicy, to jak podać duże uproszczenie.

Z książki dowiemy się o wielu ciekawostkach, które przy głębszej refleksji, nabierają wymiernego znaczenia. Możemy poznać np. tajny telefon Kazimierza Deyny, dowiedzieć się o miejscach, które mijamy codziennie i nie znamy ich historii. Autor również przybliży nam znanych i tych mniej znanych sportowców, którzy związani byli z Warszawą. Publikacja odsłania kulisy wydarzeń sportowych, poznajemy działaczy i samych sportowców z tej, trochę „innej”, strony. Całość okraszona jest dużą liczbą zdjęć, pochodzących często z prywatnej kolekcji autora. Sięgając po tę pozycję, ma się momentami wrażenie, jakbyśmy wsiedli do wehikułu czasu, który zaproponował nam zwiedzanie panoramiczne Warszawy.

Wszyscy miłośnicy sportu, naszej Stolicy i ciekawych historii powinni poczuć się usatysfakcjonowani.  Serdecznie zapraszamy do Czytelni i do zapoznania się z tą intrygującą książką.