„(…) czasem zdarza się coś złego, żeby zdarzyło się coś dobrego.”

Joanna straciła rodziców, samej ledwo udało się przeżyć. Postanawia wrócić do przerwanych wcześniej studiów i badań nad ptakami. Próbuje zająć swoją głowę, więc pracuje od świtu do nocy. Pewnego dnia przed jej domem pojawia się dziewczynka – w piżamie, bosa, brudna, ze śladami pobicia. Przedstawia się jako Ursa, która przybywa z gwiazd i wróci tam, gdy tylko na Ziemi ujrzy 5 cudów. Joanna jak każdy normalny człowiek jest w szoku, mimo to pozwala zostać dziewczynce na noc, chce aby jak najszybciej wróciła tam skąd przyszła. Zagadkę pomaga jej rozwikłać pewien sprzedawca jajek – Gabriel.

Każde z bohaterów składa się z trudnej przeszłości i szansy na szczęście w przyszłości, ale osiągnąć to mogą dopiero dzięki relacji, jaka między nimi się tworzy.

To powieść o radzeniu sobie z samotnością i bólem i uczeniu się na nowo tego, czym jest zaufanie.  Powieść, która poprzez historię zwyczajnych osób urozmaiconą nutką magii, uświadamia, że każdy człowiek nosi w sobie bagaż doświadczeń decydujący o jego aktualnym wizerunku i samopoczuciu, a świat nie jest jedynie czarny lub biały.

Glendy Vanderah stworzyła cudowną, magiczną i wzruszającą baśń o przyjaźni. Polecamy każdemu, kto chce uwierzyć w cuda!