Pierwszy tom serii o kobietach i dzieciach, które stały się narzędziami w rękach nazistowskich przywódców.

Rzadko spotykamy powieści z czasów II wojny światowej, w której bohaterami, w dodatku pozytywnymi, są obywatele Niemiec.

Miejscem akcji jest Lebensborn, czyli niemiecki dom dla matek. W takich miejscach niemieckie kobiety miały w komforcie i spokoju rodzić kolejne pokolenie idealnych aryjskich żołnierzy. Do takiego ośrodka przybywa Ruth, początkowo pełna ideałów i dumy, że wkrótce urodzi dzielnego, niemieckiego potomka. Okazuje się jednak, że to nie jedyne przeznaczenie tej instytucji. Każdy kolejny dzień pobytu, przynosi prawdziwy obraz zaskakujących praktyk i odkrywa nieznane dotąd oblicza nazizmu.

Jakie sekrety odkryje Ruth? Jakich wyborów dokona?

 To wstrząsająca opowieść o tym jak kobiety stały się narzędziami faszystowskich Niemiec. Jak ślepo wierzyły w faszystowską propagandę. Pokazuje też również, że w każdym narodzie znajdą się osoby gotowe narazić swoje życie po to, aby chronić tych najbardziej bezbronnych.

“Sekretny Dom” to książka trudna, wzbudzająca wiele skrajnych emocji, ale taka, którą powinien przeczytać każdy. W tej powieści fikcja została połączona z faktami, a emocje, które serwuje nam autorka sprawiają, że to jedna z historii, która pozostanie z czytelnikiem na dłużej.

Książka dostępna w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 101.