“Rywalki” to fabularyzowana historia jednego z najsłynniejszych trójkątów miłosnych pomiędzy Marią Callas, Jackie Kennedy i greckim magnatem żeglugowym Arystotelesem Onasissem. Pierwsza dama była ikoną mody i ulubienicą Ameryki. Nie była jednak szczęśliwa, przytłoczona sławnym życiem i mężem, który ją zdradzał. Drugą tragiczną kobietą jest Maria Callas – słynna sopranistka operowa. Jej los był podobny jak pierwszej damy. Życie postanowiło połączyć losy Jackie i Marii. A siła, która je do siebie przyciągnęła to miłość do tego samego mężczyzny. Dwa różne charaktery, dwie różne osobowości jednak obie oczarował i uwiódł jeden mężczyzna Arie Onassis.
Rywalizacja o uczucia jednego mężczyzny, który grał na ich uczuciach tylko po to, żeby nakarmić swoją próżność i poczuć blask sławy, to główna oś książki.

Jackie Kennedy i Maria Callas to kobiety, o których nie warto zapominać, bo odcisnęły swoje piętno w historii świata. Każda na swój sposób.

“Rywalki” to znakomita powieść obyczajowo-historyczna – gęsta od emocji i uczuć, trudnych relacji damsko-męskich w atmosferze luksusu i wystawnych przyjęć. Twardo osadzona w realiach tamtych czasów, co potęguje wrażenie wiarygodności. 

Jeśli szukacie pełnej emocji, wciągającej lektury, która porusza i zachwyca- polecamy!