Seria „Opowiem ci, mamo” jest dobrze znana najmłodszym czytelnikom i ich rodzicom. Przeznaczone dla przedszkolaków książki, wypełnione barwnymi ilustracjami oraz różnymi grami i zabawami, pobudzają wyobraźnię i rozwijają spostrzegawczość maluchów. Trudno więc o lepszy prezent pod choinkę niż książka „Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju”.

Zastanawiacie się, gdzie mieszka Święty Mikołaj? Autorka zaprowadzi nas do jego domostwa, opowie, jak wygląda dzień zapracowanego staruszka oraz przedstawi jego pomocników. Okazuje się, że te miłe skrzaty są tak przyzwyczajone do noszenia czapek, że nigdy ich nie zdejmują, nawet w pomieszczeniach. Nie zabrakło opowieści o tym, jak produkuje się prezenty, o reniferach Mikołaja, oraz o tym, jak wspomniane podarki są dostarczane do małych odbiorców. Mniej dzieci zna Panią Mikołajową – dlatego zainteresuje je fakt, że ta zaradna kobieta robi konfitury z arktycznych borówek i prowadzi Skup Prezentów Nietrafionych.

Ciekawym fragmentem książki jest część poświęcona innym postaciom, przynoszącym dzieciom prezenty w różnych krajach – we Włoszech podarki rozdaje czarownica Befana, w Niemczech — Frau Berta, zaś w Hiszpanii — Trzej Królowie.

Książka, podobnie jak pozostałe pozycje z tej serii, ma grube, tekturowe kartki i ciekawe, barwne ilustracje. Doskonale nadaje się dla najmłodszych czytelników w wieku przedszkolnym i będzie z pewnością idealnym prezentem pod choinkę.