„Muminek i pieśń oceanu” zabiera nas w świat pamiątek i wspomnień Taty Muminka. To właśnie jego bogata kolekcja stanie się inspirację do wyruszenia w świat i poszukiwania własnych skarbów. Co Muminkowi uda się odkryć na wyspie nawiedzanej przez Hatifnatów. Muminek i jego przyjaciele słyszeli o legendzie oceanu – pieśni, którą usłyszeć może tylko ten, kto znajdzie muszlę. Włóczykij zabiera Muminka i Pannę Migotkę na Wyspę Hatifantów, aby poszukać skarbu. Niestety z powodu burzy musza skończyć wyprawę wcześniej. Czy znajdą pieśń oceanu, o której mówią legendy, i wrócą bezpiecznie do domu? Aby się o tym przekonać sięgnijcie po książkę „Muminek i pieśń oceanu.

Rodzina muminków i ich przyjaciele, tacy jak Włóczykij, Ryjek, Paszczak czy Mała Mi, to zachwycający bohaterowie, których stworzyła jedna z najbardziej znanych pisarek dla dzieci – Tove Jansson.
Autorka serii wielu pełnych humoru i magii opowieści oczarowuje dzieci i dorosłych od wielu lat. Niniejsza książeczka na podstawie oryginalnych opowiadań Tove Jansson została przystosowana dla najmłodszych czytelników – proste teksty i towarzyszące im kolorowe piękne ilustracje powodują, że ta pełna ciepła historia nabiera jeszcze więcej blasku i Muminki podbijają serca kolejnych pokoleń najmłodszych czytelników.