To książka o miłości! O jej różnych obliczach, bólu jaki potrafi ze sobą nieść i sile jaką posiada. Do tego głównymi bohaterami są temperamentni Włosi oraz przepiękny i magiczny Neapol! Autorka otwiera
również przed nami drzwi na deski najlepszych oper i to właśnie na nich staniemy ramię w ramię z Rossaną i Robertem.

W swojej debiutanckiej powieści Lucinda Riley opowiada historię jednoletniej Rosanny. Dziewczynka jest ogromnie utalentowana wokalnie. Talent dziewczynki szybko zostaje dostrzeżony i polecona zostaje ona znanemu i cenionemu nauczycielowi śpiewu, który mieszka w Neapolu. Kiedy Rosanna poznaje znanego nauczyciela nie wie jeszcze, że jej życie odmieni się i nigdy nie będzie już takie samo. Lata mijają, a Rosanna wyrasta na światowej sławy gwiazdę opery. Pewnego dnia dziewczyna przed wyjściem na scenę La Scali rozpoznaje starego znajomego, który wiele lat temu pomógł jej w rozwoju kariery i jako pierwszy dostrzegł jej wieli talent. Daje się ponieść uczuciu, które się w niej zrodziło, zaczyna ufać mężczyźnie bezgranicznie. Romans z Roberto jest ognisty i pełen pasji. Jednak czy ta miłość ma szansę przetrwać i pokonać wszystkie przeciwności jakie tej dwójce zsyła los?

„Dziewczyna z Neapolu” ma wszystko co powinna mieć idealna powieść obyczajowa : piękną historię, ciekawych bohaterów i mnóstwo emocji. To jedna z tych powieści, które wzbudzają w czytelniku szeroką gamę emocji, które po przeczytaniu, długo jeszcze zostaną z nami.

Jeśli JESZCZE nie czytaliście ŻADNEJ książki autorki, to zdecydowanie powinniście to nadrobić.

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 101 serdecznie poleca!