Cisza, spokój, las dookoła , dla wielu wymarzone miejsce. Dana wierzy, że wśród lasów, z dala od miasta, w końcu znalazła swoje miejsce na ziemi.

To tutaj, we Wrzosowej polanie realizuje swoje plany, żyje w zgodzie z naturą, zawiera znajomości, odkrywa swoje mocne strony.

Swój czas dzieli między pracę a remont domu. Wytchnienia szuka przy kole garncarskim. Nadając płynnej glinie zupełnie nowy, piękny kształt, stara się zapomnieć o problemach.

Ale nowe miejsce niesie ze sobą także niespodziewane wyzwania. Diana próbuje zdobyć zaufanie miejscowych. Czuje jednak, że ktoś śledzi każdy jej ruch. Kim jest starsza nieznajoma z siwym warkoczem? I dlaczego mała dziewczynka nieustannie przychodzi do domu nowej mieszkanki wsi?

“Lato pełne nadziei” to idealna książka na leniwe, spokojne, ciepłe dni. Wprowadza czytelników do wyjątkowego miejsca, które bardzo łatwo potrafimy sobie wyobrazić w realnym życiu. Pokazuje też jak łatwo zatracamy się w codzienności zapominając o dostrzeganiu małych rzeczy. Historia opowiedziana przez Karolinę Wilczyńską jest pełna spokojnych emocji. Jest to  historia która pokazuje siłę kobiet, indywidualizm człowieka oraz potrzebę bycia akceptowanym.