„Królowa kryptowaluty” jest historią miliardowego cyberprzekrętu” autorstwa Jamiego Bartletta .

To poruszająca i wciągająca opowieść o fascynującym świecie kryptowalut i ich roli w przestępczości internetowej.

Książka otwiera drzwi do niezwykłego świata, w którym kryptowaluty odgrywają kluczową rolę.

Autor nie tylko przedstawia nam historię powstania pierwszej kryptowaluty – Bitcoin, ale również zapoznaje nas z tajemniczymi postaciami, które wykorzystały te nowatorskie technologie do przeprowadzenia gigantycznych cyberprzekrętów.

Jamie Bartlett nie tylko udostępnia nam swoje rozległe badania na temat tego zagadnienia, ale również przekazuje nam wiele fascynujących przykładów oszustw, jakie miały miejsce w świecie kryptowalut. Autor opowiada nam, w jaki sposób przestępcy wykorzystujący te technologie są w stanie wyłudzić miliardy dolarów.

Jednak nie jest to tylko książka o cyberprzestępczości. Bartlett porusza również liczne aspekty wpływu kryptowalut na gospodarkę, systemy regulacyjne i przyszłość finansów. Autor zręcznie balansuje między opowieściami pełnymi intrygi i dramatyzmu a analizą wpływu kryptowalut na nasze społeczeństwo, będąc przy tym obiektywnym i nie wpływając na czytelnika swoimi osobistymi przekonaniami.

Najbardziej zaskakującym elementem tej książki jest fakt, iż kryptowaluta jest całkowicie anonimowym narzędziem w opinii autora.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Wypożyczalni nr 4 po książkę.