“Kod Róży” Kate Quinn to niezwykle emocjonująca opowieść obyczajowa z nutką romansu, na przemian przeplatana wątkiem szpiegowskim i sensacyjnym,  której akcja rozgrywa się na przestrzeni II wojny światowej. Książka jest mieszaniną fikcji literackiej i faktów historycznych. Występują w niej zarówno realne osoby jak i postacie fikcyjne. Akcja rozgrywa się w latach 1939-1944 oraz 1947, głównie w Bletchley Park, Londynie i fikcyjnym szpitalu psychiatrycznym Clockwell.

 To historia trzech niezwykle silnych i upartych kobiet – Osli, Mat i Bet, które w czasie szalejącej wojny nieoczekiwanie połączyła prawdziwa przyjaźń, solidarność, jak i praca kryptolożek, w najbardziej strzeżonym miejscu na ziemi. Każdego dnia kobiety łamały niemieckie szyfry, tłumaczyły dokumenty i szyfrowały teksty narażając przy tym swoje życie.

Wartka akcja, trzymający w napięciu sposób narracji, intrygujące postaci. Jeśli lubicie pełne tajemnic i zwrotów akcji powieści szpiegowskie z nutką historii w tle, z bardzo dobrze wykreowanymi bohaterami, których nie da się nie polubić, to historia dla Was. Polecamy!