Opis książki:

Fajniej jest we dwoje – to  opowieść o spotkaniu wielkiego słonia z małą myszką, którzy mimo ogromnej różnicy jaka ich dzieliła, postanowili zostać przyjaciółmi. Próbowali robić wiele rozmaitości razem ale niestety to im się nie udawało. Słoń był za duży, a myszka za mała. Jak to zrobić i co zrobić by mimo różnic można było się przyjaźnić? Czy słoń i myszka znajdą coś wspólnego co pozwoli im razem spędzać miło czas? Okazuje się, że tak…. A co to jest…? Przekonajcie się sami sięgając po tę książkę.

O książce:

Jest to przepiękna, bogato ilustrowana przez Katy Hudson książka dla najmłodszych czytelników, o wzajemnej przyjaźni, która jest w stanie przezwyciężyć różnice między sobą, dzięki wzajemnej serdeczności i oraz wspólnej pasji. To opowieść zachęcająca dzieci do przełamania oporów i blokad w nawiązywaniu przyjaźni. 

O autorze:

Katy Hudson to ostatnimi czasy bardzo popularna ilustratorka i autorka w śród dzieci. Jej bestsellerami, znanymi w śród najmłodszych są książki z serii Amberek: „Za dużo marchewek”, „Za dużo zimowych zabaw”, „Wyścig po Złotego Żołędzia”,  „Za doskonały tort urodzinowy”, a także „Panna Śpieszka i Pan Leniwiec”.