Dubaj  to miasto, które musi być naj. Tam wszystko musi być największe, najlepsze, najbardziej wymyślne. Miliony turystów podziwia to piękno, korzysta z jego dóbr i luksusów. Ale czy zastanawiamy się kto go zbudował i jakim kosztem?

Dubaj skrywa w sobie wiele strasznych tajemnic. Za luksusowymi hotelami, okazałymi budowlami, kryje się ludzkie cierpienie. Poznacie prawdę o imigrantach – robotnikach pracujących po kilkanaście godzin dziennie za „grosze”, które nie starczają nawet na podstawowe potrzeby. O ludziach, których  bieda zmusiła do niewolnictwa i pracy ponad własne siły. Nie mają dostępu do opieki medycznej, dlatego bardzo często chorują i po prostu umierają. Roztoczona przed nimi wizja dobrego zarobku i chęć zapewnienia bytu rodzinie sprawia, że żeby dostać się do Dubaju są w stanie nawet oddać nerkę. Władze Dubaju wstydzą się tych ludzi, więc zostali oni “ukryci” w części miasta, do której turyści nie zaglądają.

To kolejna wstrząsającą opowieść, która otwiera oczy. Jest przepełniona bólem i cierpieniem  fizycznym i psychicznym, tęsknotą, stratą i brutalnością, która przeraża.

Przejmująca i szokująca opowieść o współczesnym świecie. Polecamy jej lekturę wszystkim tym, którzy nie boją się trudnych emocji i chcieliby poznać mroczną stronę iluzorycznego sukcesu Dubaju.