„Dom na skraju klifu”, to  niezwykle ciekawa i wciągająca, miejscami mroczna książka dla młodzieży.  Dawne legendy, rodzinne zawirowania, morskie duchy i niewyjaśnione zniknięcia otaczają Strażnicę. Tak nazwano dom na skraju klifu, w którym pojawiło się spore pęknięcie. Katastrofa wisi w powietrzu. Trzynastoletnia Faith została postawiona w niezwykle trudnej sytuacji. Jej tata przepadł bez wieści, a mama przechodzi z tego powodu załamanie. Wszystko jest na głowie dziewczynki. Musi opiekować się młodszym bratem Noahem, dbać o dom, robić zakupy, a na dodatek trzymać z dala od Strażnicy nauczycieli ze szkoły oraz niezwykle zachłannego wujka. Faith zmaga się z własnymi emocjami. Bólem, smutkiem i złością związanymi z odejściem ojca.           

Gdzie podział się tata Faith i Noaha? Dlaczego zostawił rodzinę mieszkającą w starym domu na szczycie rozpadającego się klifu? I co oznaczają te dziwne nocne hałasy w piwnicy? Pełna napięcia akcja trzyma w szachu uwagę czytelnika.

 „Dom na skraju klifu” , to przejmująca opowieść o problemach, z którymi boryka się nastoletnia dziewczynka. Książka porusza wiele bardzo ważnych tematów, ale jest przy tym lekka i przyjemna. Bardzo mądra i pouczająca, daje też wiele wzruszeń. Idealnie nadaje się dla wszystkich, niezależnie od wieku. Polecamy