Całkiem inny Max Czornyj niż dotychczas! Jak autor krwawych kryminałów poradził sobie w nowej odsłonie jaką jest powieść historyczno-obyczajowa ?

Greta to starsza kobieta, która cierpi na  chorobę Alzheimera. Twierdzi, że dzięki temu zapomina o bestialskich czynach swojego ojca, hitlerowca. Jest przekonana, że przez swoje pochodzenie, nosi w sobie gen zła.

Pewnego dnia, Greta dostaje pamiętnik z czasów wojny. Jego autorką jest Anna, która trafia do obozu ze swoją matką. Dzięki lekturze, Greta zaczyna sobie przypominać coraz więcej faktów związanych z przeszłością i z autorką pamiętnika.
Historia jest opowiadana w różnych okresach czasu. Teraźniejszość i przeszłość przeplatają się ze sobą, tworząc spójną całość.

„Córka nazisty” to przede wszystkim powieść o uspokajaniu swojego sumienia. O obrazie wojny, która choć zakończyła się dawno temu, w umysłach wielu ludzi wciąż trwa, z niezniszczalnym piętnem i poczuciem strachu czy win. O śmierci, która niesprawiedliwie dotknęła tak wielu niewinnych ludzi.

Wstrząsająca, przejmująca opowieść z zaskakującym zakończeniem.

Poleca Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 56.