“Blizny przeszłości” to niecodzienna pozycja w dorobku Krystyny Mirek, dotychczas autorki sympatycznych powieści obyczajowych. Thriller psychologiczny. Akcja powieści dzieje się w niewielkim miasteczku pod Krakowem, od lat opłakującym zamordowanego komendanta policji. Jego córka Maja, będąca świadkiem zbrodni idzie w ślady ojca i po 17 latach powraca do rodzinnego miasta jako policjantka. Wraz z jej powrotem odżywa dawna zbrodnia, teoretycznie rozwiązana, sprawcę skazano, ale czy na pewno? Czy Mai uda się rozwiązać tajemnicę śmierci ojca?

Małe miasteczko, wydarzenia sprzed lat, tajemnice, które nigdy nie miały wyjść na jaw, burmistrz od dekad trzęsący okolicą, komendant zapatrzony w siebie i młoda, pewna siebie kobieta mająca jasny cel. Czego chcieć więcej od dobrej powieści na sierpniowy wieczór?

Polecamy tę książkę wszystkim miłośnikom kryminałów, thrillerów, powieści psychologicznych, dramatów i powieści obyczajowych. Nie jest lekko i słodko, ale z pewnością jest bardzo interesująco. “Blizny przeszłości” to pierwsza część serii i na finał śledztwa i odkrycie tajemnic trzeba będzie poczekać. My czekamy z niecierpliwością!