Ukochany mąż Jocelyn zostaje powołany do armii, wojna trwa, a wojsko Hitlera zbliża się do ich spokojnego portowego miasteczka nad kanałem La Manche.  Bohaterka ukojenie znajduje jedynie w literaturze. Książki to całe jej życie, praca i pasja. Książkom grożą jednak masowe rekwiracje oraz palenie. To największy koszmar kobiety, która mimo nadchodzącego frontu decyduje się zostać w Saint-Malo, aby dzielnie strzec księgozbioru. Podczas tych dramatycznych wydarzeń poznaje niemieckiego żołnierza – Hermanna von Choltiza, także pasjonata książek. Czy z jego pomocą uda jej się ocalić bibliotekę?

Bibliotekarka z Saint-Malo” to piękna powieść o realiach życia w okupowanym przez nazistów miasteczku, ale także o miłości, przyjaźni, poświęceniu dla drugiego człowieka, niegasnącej pasji i dążeniu do wyznaczonego celu.
Escobar w książce pokazał nam, że tak naprawdę nadzieja umiera ostatnia. To piękna historia o miłości, pasji i poświęceniu.

Jeśli lubicie literaturę wojenną, to powinniście sięgnąć po tę inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami, przejmującą opowieść. Serdecznie polecamy!