“Aplikacja” Pawła Beręsewicza to znakomicie napisana, cyberpunkowa powieść dla młodzieży. Czy szesnastoletni Franek ocali świat przed zagładą?

Główny programista World Enterprise po raz ostatni przegląda linie kodu. Aplikacja, nad którą pracował przez ostatnich siedem dni, jest nareszcie gotowa. Teraz, gdy naciśnie Enter, proces zacznie żyć własnym życiem i nie będzie można mieć na niego wpływu… Ale co to? Błąd? Nie, to raczej hakerski atak! Czyżby ktoś zdołał włamać się do serwera?

Franek ma szesnaście lat i żyje podobnie jak jego rówieśnicy. Dni spędzane po części w szkole, po części w domu upływają monotonnym rytmem. Aż nagle trafia w sam środek wydarzeń, których nie rozumie. Hotelowy pokój, twarze na ekranie… Wygląda to tak, jakby znalazł się w samym środku komputerowej gry.

Wszystko to nie ma jednak większego znaczenia, skoro świat niebawem przestanie istnieć. Do Ziemi zbliża się asteroida 2020 QG Elephant. Po Sieci krążą rozmaite teorie spiskowe o ludziach, którzy mogą ocalić przed zagładą naszą małą planetę. Ile w tym wszystkim jest prawdy? Franek musi zachować najwyższą czujność. Od tego, jak postąpi, zależy dosłownie WSZYSTKO!

“Aplikacja” to znakomita propozycja dla tych, którzy zagadnienia ze świata wirtualnego mają w małym palcu, ale nie tylko. Również komputerowych laików powieść Pawła Beręsewicza wciągnie bez reszty. To pełen wartkiej akcji młodzieżowy technothriller, w którym szesnastoletni bohater ratuje świat przed zagładą, a przynajmniej takie los stawia przed nim zadanie. W “Aplikacji” rzeczywistość i fake newsy mieszają się ze sobą niemal na każdym kroku. Czy Franek zdoła odróżnić jedne od drugich? Przekonajcie się sami!

https://www.taniaksiazka.pl/aplikacja-pawel-beresewicz-p-1532610.html