Warszawa, 1940 rok. Gdy naziści tworzą getto w okupowanej stolicy, Irena nie zamierza siedzieć z założonymi rękami. W jego murach zamknięto przecież tysiące osób potrzebujących pomocy… Jej pomocy. Dzięki wsparciu przyjaciół dziewczyna wyprowadza żydowskie dziecko na aryjską stronę – najpierw jedno, potem drugie, a później kolejne. Nadaje im nową tożsamość, a prawdziwe nazwiska zapisuje na bibułkach, które potem starannie ukrywa.

Wie, jak wiele ryzykuje, ale każdego dnia wraca do getta. Bo za jego murami pozostał ktoś jeszcze, ktoś najbliższy sercu Ireny – Adam, miłość jej życia…

Niezwykła historia Ireny Sendlerowej, jednej z największych bohaterek XX wieku, którą wreszcie możemy poznać taką, jaka była: pełną pasji, niezłomną i gotową do poświęceń. Poruszająca opowieść o sile charakteru i uczuciu, które rozkwitło w cieniu wojny.

Dzięki swojej odwadze ocaliła tysiące dzieci.
Czy uda jej się ocalić także miłość?

O książce

Twórczość Lea Kampe obejmuje przede wszystkim powieści historyczne traktujące o losach pojedynczych bohaterów. W najpopularniejszej jej powieśći „Anioł z Warszawy” prawdziwe postaci żeńskie zostają przedstawione z różnych perspektyw, aby czytelnik mógł dokładnie poznać ich osobowość, temperament, charakter, a także motywy postępowania. Autorka w swoich powieściach posługuje się bardzo prostym językiem, pozbawionym złożonych metafor czy też innych zabiegów literackich. Dzięki temu możliwe jest oddanie realizmu przedstawionych w jej książkach, dramatycznych wydarzeń, między innymi tragedii Żydów w getcie warszawskim, w trakcie II wojny światowej.

W książce „Anioł z Warszawy autorka przedstawia trudne relacje, miłość i wiarę w ludzkie dobro w czasie przełomowych dla świata wydarzeń historycznych podczas II wojny światowej.

O autorce

Lea Kampe to pseudonim artystyczny Iris Claere Muller, która urodziła się w 1971 roku w Mannheim w Niemczech. Przeniosła się do USA, aby tam robić karierę zawodową i kontynuować studia. Obecnie wykłada historię średniowiecza na Uniwersytecie Maryland Europe. Jest autorką powieści traktujących o losach pojedynczych bohaterów na tle wydarzeń historycznych